Zjištění pinu nebo zrušení immobilizéru v motorových jednotkách

Pin (tajné číslo vozidla) potřebujete, pokud si chcete přidělat další klíče od vozu, nebo pokud je potřeba při poruše vyměnit některá z důležitých jednotek. Pin se nechá zjistit například z motorové jednotky

nebo z jednotky BSI u vozidel Citroen , Peugeot

nebo z přístrojové desky u vozidel koncernu VW

Zrušení immobilizéru se provádí v naftových a benzinových motorových jednotkách. Funkce imobilizéru spočívá v ochraně vozidla proti neoprávněnému užití. U starších vozidel majitele více trápí, že se jim systém immobilizéru porouchá, než aby nespali z toho, že jim automobili někdo odcizí. V klíči je uložen elektronický kód, který při správné funkci celého systému ''odemkne'' řídící jednotky a umožní vozidlu nastartovat. V případě, že některá z řídících jednotek systému imobilizéru přestane fungovat tak jste skončili a jak už to bývá, nestane se to doma v garáži, nebo před servisem, ale na parkovišti před supermarketem nebo v zahraničí.

zrušení immobilizéru

Např. u vozidel Renault po zapnutí klíčku Vám zničeho nic zůstane blikat kontrolka imobilizéru, při startu motor naskočí a hned zhasne, někdy nenaskočí vůbec. Stává se nejčastěji u vozidla Scenic a Megane r.v.1999-2002 jak u benzinových motorů , tak naftových. Jsou dvě možnosti, jak tuto závadu odstranit. Buď se opraví jednotka , která tuto závadu způsobila, (může se ale problém někdy opakovat), nebo se zruší v řídící jednotce požadavek na immobilizér, a už se vám nikdy nestane, že by jste zůstali třeba v Chorvatsku s nefunkčním immobilizérem. Podobné řešení je možné u většiny značek automobilů.

Konečnou cenu sdělíme na požádání dle typu